Szabolcs Vármegye az 1848/49-es forradalomban
A Kemecsei Helytörténeti Múzeum és a Városi és Iskolai Közművelődési Könyvtár sikeres és hangulatos kiállítást szervezett 2019. december 11-én a könyvtárban. A kiállítást értékes összegzéssel köszöntötte Tomasovszki Anita, a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár igazgatója, a kiállítást berendezte és tartalmában elemezte Dr. Bene János címzetes múzeumigazgató. Macsuga Patrik Petőfi Sándor “A honvéd” című versével színesítette az eseményt.


A kiállításnak három célja volt:
- Kemecsén az 1848/49 és a szabadságharcosok életútja részletesen, történelmileg feldolgozott 1849. november-decemberére azonban a hazaérkezett szabadságharcosok szerepe, tevékenysége kevésbé ismert. Példaértékű a bujdosók színjátszóköri, kulturális tevékenysége és egymást segítő összefogása és ennek a 170 éves évfordulóján részletesebben kerül bemutatásra.
- A kiállítás jó lehetőséget nyújt a kemecsei hősök konkrét harcairól, a saját zászlóaljuk harci eseményeiről, példaképként állítva a jelenkornak e dicső korszakot és a 92 kemecsei szabadságharcos tevékenységét.
- Napjainkra újra felértékelődtek a könyvtárak kulturális, közművelődési, közösségfejlesztő szerepe és e kiállítással a könyvtárak munkáját is értékelni, erősíteni kívánják a szervezők.
A kiállítás főszervezője és moderátora Lucza János helytörténész volt, aki várja az érdeklődő közönséget, csoportokat.

A kiállítás további képei:



